Aktualizácia KB4556799 robila problémy na notebookoch HP. Vyšla oprava

Májová opravná aktualizácia pre Windows 10 s označením KB4556799 podľa dostupných informácií v ojedinelých prípadoch používateľom spôsobuje problémy. Jedným z tých potvrdených sú pády systému do takzvanej “modrej obrazovky smrti”, ku ktorým dochádza na vybraných notebookoch značky HP.

Pád systému v tomto konkrétnom prípade sprevádza hlásenie “KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED”. Našťastie už ale existuje riešenie. Ako upozornil portál AskWoody príčinou sa ukázali byť konflikty medzi bezpečnostným riešením Windows Defender a aplikáciou HP Software Component.

HP preto prostredníctvom služby Windows Update začalo distribuovať novú verziu HP Software Component 4.1.4.3079, kde sú prípadné nedostatky vyriešené. Po jej inštalácii tak už Windows 10 s aktualizáciou KB4556799 nepadá.

Momentálne stále nie je známe, ako veľmi rozšírené sú prípadné problémy, na ktoré používatelia kde-tu upozorňujú od vydania spomínanej opravnej aktualizácie pre Windows 10 vo verziách 1903 a 1909.

Microsoft na oficiálnej stránke pre aktualizáciu uvádza, že vo všeobecnosti zaznamenal vravu o možných problémoch, no telemetrické dáta, technická podpora ani dodatočné dáta podpory nepreukázali žiaden masovo rozšírený problém. Naďalej bude aktívne sledovať situáciu a všetkých dotknutých používateľov vyzýva, aby prípadné neduhy nahlásili cez Centrum Pripomienok (Win + F).

Ani v prípade problémov na notebookoch HP nevieme, ako veľmi bol problém rozšírený. Na fóre s technickou podporou HP sa dá nájsť len hŕstka príspevkov, ktorá sa týkajú aktualizácie KB4556799. V každom prípade, nakoľko bola vydaná oprava, hlavu si s tým lámať viac nemusíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať