Chcete si zaspomínať na ICQ hry? Tu si ich viete zahrať

Pre deti 90-tych rokov, ktoré už prakticky vyrastali s internetom bolo ICQ jednou z prvých aplikácií na okamžitú komunikáciu. Teda, aspoň pre masy. ICQ malo pekné grafické rozhranie, ikonické zvuky, ukazovalo kto je v danom momente online a umožňovalo aj posielať súbory či zdieľať rôzne statusy.

Toto všetko boli veci, ktoré pomáhali jeho popularite. Na druhú stranu treba povedať, že vznikali aj alternatívny klienti s podporou protokolu ICQ. Prichádzali napríklad s odľahčeným rozhraním, menšími hardvérovými nárokmi a občas aj dodatočnými funkciami. Jednou z takýchto alternatív bol QIP (Quiet Internet Pager), ktorý sa vyznačoval aj tým, že umožňoval “odhaliť” či sú vaše kontakty skutočne offline alebo či sa len skrývajú v “Invisible” režime.

Napriek tomu sa hlavný a originálny klient ICQ tešil najväčšej popularite. Pomáhala mu k tomu aj skutočnosť, že obsahoval zaujímavé hry. Tie boli svojho času priam kultovými. Medzi ICQ hry patril napríklad biliard, ktorý ste mohli hrať proti svojimi priateľom. Bola tu aj Zuma, žaba, ktorá pľuvala farebné guličky a postupne rozbíjala “hada”.

Nemenej populárnou ICQ hrou bol titul RPS, teda Rock Paper Scissors. Išlo o netradičné spracovanie hry kameň, papier, nožnice v kombinácii s princípom “Capture the flag” a aby toho nebolo málo, odohrávalo sa to na šachovom poli.

Medzi najhranejšie ICQ hry svojho času patrila Slide-A-Lama. Keď sa na to pozerám s odstupom času, tak to na mňa pôsobí ako zjednodušený hrací automat. Základný princíp je v tom, že ste pred sebou mali hranie pole zložené z koniec s rôznymi symbolmi.

Vašou úlohou je dostať k sebe čo najviac, minimálne tri, rovnaké symboly za získate body. Počas svojho ťahu dostanete kocku s vopred známym symbolom a vašou úlohou je vsunúť ju čo najefektívnejšie do hracieho poľa. To, že ste dopredu vedeli aký symbol dostanete vám umožňovalo taktizovať a špekulovať. Dosiahnuť sa dali aj rôzne kombinácie, kedy ste napríklad “odpálili” dva riadky alebo stĺpce.

ICQ hry

ICQ má časy najväčšej slávy už za sebou. Trojpísmenkový klient sa pokúsil o veľkolepý návrat ešte v roku 2020, kedy bola vydaná nová verzia označovaná ako “ICQ New“. V podstate išlo o pokus využiť dávku nostalgie a prilákať používateľov.

Problém je však v tomu, že ICQ už dávno nahradili iné komunikačné platformy typu Messenger či WhatsApp a ľudia nemajú príliš veľa dôvodov na to, aby skúšali nejaké experimenty. Len málokomu by sa chcelo inštalovať ďalšiu aplikáciu a vytvárať ďalšie používateľské konto len na to, aby po pár dňoch zistili, že nové ICQ aj tak dokopy nikto nepoužíva.

ICQ hry: Tu si viete zahrať legendárne tituly

Čo však v prípade, že vás prepadne vlna nostalgie a chcete si zahrať staré dobré ICQ hry? Na prvý pohľad to môže predstavovať veľký problém. V skutočnosti to ale nie je úplná tragédia, pretože niektoré z ICQ hier zostali zachované v online podobe. To znamená, že vám stačí webový prehliadač a môžete sa pustiť do spomínania.

Treba sa však zmieriť s tým, že dostupné nemusia byť a ani nie sú všetky ICQ hry. Ďalšou vecou je to, že aj tie, ktoré sú dostupné, nemusia fungovať večne a náhle môžu zmiznúť. Posledným háčikom je to, že tieto ICQ hry nie sú optimalizované pre hranie na mobile. Hrateľné môžu byť, no najviac si ich užijete práve na väčšej obrazovke osobného počítača či notebooku.

ICQ pre rokmi malo spustený vlastný portál ICQ Mobile Games Portal, odkiaľ si každý mohol stiahnuť svoj obľúbený titul a pustiť sa do hrania. Dnes už bohužiaľ nefunguje a pokiaľ si chcete zahrať aspoň niektoré ICQ hry, tak musíte siahať po alternatívach. Nižšie uvádzam tie, ktoré sa mi podarilo nájsť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Games with Gold – január 2021

Aj úvod roka 2021 prinesie aktívnym predplatiteľom služby Xbox Live Gold, prípadne Xbox Game Pass Ultimate, klasickú nádielku štyroch hier.