Forza Horizon 3

Forza Horizon 3 je dostupná s výraznou zľavou. V Microsoft Store čoskoro končí

Forza Horizon 3 bude 27. septembra stiahnutá z ponuky digitálneho obchodu Microsoft Store. Ide o celkom bežnú situáciu, s ktorou sa môžeme stretnúť pri závodných hrách, najmä tých série Forza.

Dôvodom má byť skutočnosť, že hra obsahuje množstvo hudobných skladieb, pri ktorých končia licenčné dohody. Tie sú zjavne z finančných dôvodov uzatvárané na dobu určitú a po ich vypršaní sa už neoplatí opätovné predĺženie.

Na prvý pohľad to môže vyzerať zvláštne, no herné vydavateľstvá snáď vedia čo robia. Keď sa na to pozrieme optikou predajov, tak to má logiku. Hry sa najväčším predajom tešia pri príchode na trh, a ako plynie čas, záujem postupne opadáva.

Navyše človek nevidí do licenčných dohôd a nepozná požiadavky hudobných vydavateľstiev. Zaujímavé je však to, že z vyhlásenia herného štúdia Playground Games vyplýva, že Forza Horizon 3 a všetky súvisiace doplnky budú stiahnuté len z ponuky Microsoft Store. Fyzické kópie v predaji zostávajú.

Skvelou správou v tejto súvislosti je to, že Forza Horizon 3 je až do svojho stiahnutia z online predaja dostupná za zníženú cenu – 9,89€. Ide o starší, no stále veľmi atraktívny kúsok, no a za tú cenu sa snáď oplatí.

Na záver ešte pripomeniem. Ukončenie predaja neznamená, že Forza Horizon 3 sa po 27. septembri nebude dať hrať. To nie. Stále bude fungovať aj multiplayer a ostatné online služby. Upozorňujú na to vývojári.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať