Huawei TalkBand B7

Huawei TalkBand: Čo sa to deje s dostupnosťou nových generácií?

Dnes je to už úplná samozrejmosť. Smart hodinky od značky Huawei poznáme veľmi dobre a bežne sa s nim dá stretnúť v ponuke našich obchodov. Model Huawei Watch 4 sa dokonca chváli schopnosťou sledovať krvný cukor, hoci treba povedať, že to nie je také priamočiare ako by sa mohlo očakávať.

Napriek všetkému, Huawei je známe meno aj v oblasti nositeľnej elektroniky. Je to dôsledok prirodzeného vývoja. Trh s takzvanými “wearables” začal rásť, potenciálnych zákazníkov pribúdalo, a tak sa do tohto segmentu pustili aj novší hráči. Napríklad spomínaný Huawei na segment smart náramkov svoju pozornosť začal aktívne upriamovať až niekedy okolo roku 2014.

Bol to veľtrh MWC 2014, kedy sa svet prvýkrát začal zoznamovať s inteligentnými náramkami Huawei TalkBand. Vtedy išlo prvý model nazvaný príznačne Huawei TalkBand B1. Išlo o veľmi jednoduchý silikónový náramok, ktorý v sebe kombinoval základné fitnes funkcie a handsfree na pohodlné telefonovanie. Nechýbalo NFC a ochrana stupňa IP57.

Model Huawei TalkBand B1 bol začiatkom, ktorý odštartoval zjavne dostatočne úspešnú sériu produktov. Ako plynul čas, postupne pribúdali čoraz novšie modely. B2, B3, a tak ďalej. Väčšinou sa tieto smart náramky predávali aj na Slovensku. V prehľade na cenovom porovnávači sa dá nájsť zmienka o Huawei TalkBand B6, ktorý bol na trh uvedený v roku 2020. Ten istý produkt mala v ponuke aj Alza.

Ako to ale vyzerá teraz? Dnes o tomto náramku akosi nepočuť. Obchody, ktoré ho mali v ponuke uvádzajú, že predaj skončil a informácie o možnom nástupcovi chýbajú.

Je to dosť prekvapivé, pretože Huawei so svojou sériou TalkBand pokračuje. Už dosť v tichosti, ale pokračuje. Ako píše portál GSMArena, nová verzia Huawei TalkBand B7 bola predstavená počas marca 2023. Samotný portál ale uvádza, že Huawei mal veľké predstavenie produktov, no samotnému náramku bola venovaná len malá pozornosť. To naznačuje, že pre Huawei asi nemusí ísť o najdôležitejší segment.

Pravdepodobne je to prostý dôsledok toho, aký dopad mali na značku takzvané americké sankcie. Donedávna úspešný gigant začal stagnovať a postupne chradnúť. Značka na konkurenciu kvôli obmedzenému prístupu k americkým technológiám proste nestíhala. Dôsledkom toho prišlo k ráznemu rozhodnutiu – rozhodla sa primárne orientovať na domáci trh, kde sa jej aktuálne darí už veľmi dobre.

V skratke to znamená asi toľko, že nové produkty sú prioritne uvádzané na domácom čínskom trhu. Až postupom času, a ak to má vôbec potenciál, sa dostávajú do Európy. Toto vyzerá byť aj prípad inteligentných náramkov Huawei TalkBand. Najnovšia verzia Huawei TalkBand B7 bola v marci roku 2023 uvedená do predaja v Číne za cenu 999 čínsky juanov, čo je v prepočte okolo 129 €.

V porovnaní s predošlou generáciou TalkBand B6 sa nová generácia nemala dramaticky zmeniť. Ponúka 1,53-palcový AMOLED displej s rozlíšením 460 x 188 pixelov a hustotou 323 ppi. Displej je osadený v puzdre z nehrdzavejúcej ocele a to je pripnuté do náramku.

Huawei TalkBand 7

Srdcom hardvérovej výbavy je čip Kirin A1, ktorému spoločnosť robí Bluetooth 5.2, niekoľko senzorov, dvojica mikrofónov a USB-C konektor na nabíjanie. Huawei uvádza, že TalkBand B7 dokáže monitorovať srdcový tep, okysličenie krvi a zvláda sledovať 10 rozličných športových aktivít.

Ako generačné vylepšenie uvádza vylepšený algoritmus pre potláčanie šumu pri telefonovaní. Kvalitu hovorov má vylepšovať aj prítomnosť dvoch mikrofónov. Čo sa týka výdrže batérie, tá má dosahovať pomerne skromné 2 dni zmiešaného používania. Nabíjanie po dobu 10 minút má priniesť dostatok energie na ďalšie 4 hodiny používania.

Náramok má už tradične odolnosť IP57. V Číne sa začal predávať hneď od marca 2023. Dostupnosť pre ďalšie trhy vraj bude oznámená neskôr. Kedy presne je však otázne. Aktuálne začal marec 2024 a Huawei TalkBand na Slovensku nemáme. A to sa už začali objavovať prvé informácie o možnej príprave modelu TalkBand B8 pre rok 2024.

Dôležité je však povedať, že úplne normálne je v predaji produktový rad fitness náramkov Huawei Band. A to, že tu nemáme najnovšiu generáciu modelu TalkBand je možno len o tom, že zo strany zákazníkov nebol dostatočný záujem. Predsa len, náramok s handsfree nie je úplne najlákavejšou vecou. Hlavne v prípade, že stojí 130 € a klasický fitness náramok vychádza na menej než polovicu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať