Nechodia mi upozornenia na Messenger

Nechodia mi upozornenia na Messenger. Čo sa s tým dá robiť?

  • Už dlhšiu dobu si všímam neštandardné správanie môjho smartfónu.
  • Nechodia mi upozornenia na Messenger. Alebo chodia sporadicky.
  • Zaregistrujem zvukový signál, no očakávaná notifikácia sa vôbec nezobrazí.

Tak ako množstvo ľudí, aj ja na udržiavanie kontaktu s priateľmi a známymi používam mobilnú aplikáciu Messenger. A to už dlhé roky. Zvykol som si na to a rovnako tak aj moje najbližšie kontakty. Napriek tomu nie som veľkým fanúšikom samotnej sociálnej siete Facebook a pred časom som dokonca hľadal či je možné používať Messenger bez Facebooku. Ale to je iný príbeh.

Správy cez Messenger posielam takmer každodenne v dosť hojnom počte. Relatívne nedávno si ale začal všímať neštandardné správanie tejto aplikácie, respektíve môjho smartfónu. A po krátkom čase som si uvedomil: Nechodia mi upozornenia na Messenger! Presnejšie povedané, niekedy prídu, niekedy nie.

Často sa mi stane, že zaregistrujem známy zvukový signál, ktorý sa ozve v prípade, že niekto prečítal moju správu, na ktorú očakávam okamžitú reakciu, no tá neprichádza. Očakávané upozornenie s malým okienkom a cinknutím sa nedostaví.

V princípe to nie je žiadna veľká tragédia, no niekedy do vyústi do situácie, že svojim kontaktom dlhšie neodpisujem, pretože neviem, že by som tak mal spraviť. Nechodia mi upozornenia na Messenger, tak ako by som to mohol vedieť?!

Pôvodne som to pripisoval samotnej aplikácii Messenger, no následne som zistil, že je v tom vlastne nevinne a na vine je nadstavba systému Android, ktorú používa výrobca môjho smartfónu – Xiaomi a príbuzné značky.

Vec sa má tak, že nadstavba MIUI má tendenciu veci na pozadí optimalizovať, čo samo o sebe nie je zlé, no v niektorých smeroch to robí až prehnane. Dôsledkom toho je napríklad aj môj problém, že nechodia upozornenia z aplikácie Messenger.

Zjednodušene ide o to, že systém sa snaží uvoľňovať hardvérové prostriedky, ktoré využívajú aplikácie bežiace na pozadí, a tak ich uspáva, pozastavuje či priamo vypína. Výsledkom má byť napríklad nižšia spotreba batérie, no v prípade Messengeru to vyústilo v meškajúce alebo úplne chýbajúce upozornenia.

Vyzerá to aj presne na môj prípad, pretože notifikácie od aplikácie Messenger sa hrdo a bez najmenšieho zaváhania zobrazujú pokiaľ ju aktívne používam, prípadne som ju používal nedávno. Ja ale celkom prirodzene potrebujem, aby sa mi upozornenia na novú správu zobrazilo v momente, kedy je správa doručená. Inak sa tak trochu stráca celý zmysel “neustálej komunikácie”. Čo sa s tým dá robiť?

Nechodia mi upozornenia na Messenger. Ako to opraviť?

Ako som písal vyššie, v prípade smartfónov s nadstavbou MIUI je to s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom systémovej snahy o šetrenie zdrojov. Konkrétne sa o to stará funkcia “MIUI Šetrenie batérie”, ktorá Messenger priškrtí až príliš. Riešením je teda vypnutie tohto obmedzenia, čo je otázkou niekoľkých ťuknutí.

  • Otvoríme si Nastavenia.
  • Klikneme na sekciu “Aplikácie”.
  • Zvolíme možnosť “Spravovať aplikácie”.
  • V zozname nainštalovaných aplikácií nájdeme “Messenger”.
  • Ťukneme na nájdenú aplikáciu “Messenger”.
  • V prehľade “Info” nájdeme sekciu “Povolenia”, kde ťukneme na “Šetrenie batérie”.
  • Z ponúkaných možností zvolíme “Žiadne obmedzenia”.
  • Hotovo.

Ešte dodávam, že podobné funkcie môžu mať aj iné Android nadstavby, preto to stojí za preverenie aj na smartfónoch iných značiek než je Xiaomi, Poco či Redmi. Ďalšou vecou je, že nemusí ísť len o zabudovanú funkciu a správania vašich aplikácií a upozornení môžu zasahovať rôzne nástroje tretích strán z kategórie “optimalizačných aplikácií či aplikácií na správu a čistenie pamäte RAM”.

Pridávam ešte niekoľko všeobecných vecí, ktoré stoja za preverenie, ak nepomôže postup popísaný vyššie a Messenger nezobrazuje upozornenia aj naďalej. Platia taktiež pre smartfón akejkoľvek značky. Skontrolujte si nastavenia aplikácie Messenger ako takej, pozrite, či nemáte zapnutý “Režim nerušiť” a pozrite, či nemáte zapnutý plošný “Šetrič batérie”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať