October 2020 Update: Jesenná aktualizácia pre Windows 10 sa blíži

October 2020 Update. Takto vyzerá formálny názov tohtoročnej jesennej aktualizácie pre Windows 10, ktorú sme doteraz poznali pod kódovým označením “20H2“.

Pripravovaná aktualizácia má už skutočne blízko k svojmu oficiálnemu vydaniu. Jednak to naznačuje jej samotný názov, no súčasne ju Microsoft cez program Windows Insider sprístupnil testerom v okruhu Release Preview.

V podstate ide o posledné kolo testovania, kedy je aktualizácia po formálnej stránke dokončená a zostávajúci čas bude venovaný na vyladenie posledných problémov. Na tom sa v týchto dňoch pracuje skutočne intenzívne.

October 2020 Update dorazí v októbri?

S oficiálnou distribúciou by mal Microsoft začať niekedy v priebehu októbra. Počítať pritom môžeme s už tradične opatrným prístupom. Kým aktualizácia dorazí na zariadenia všetkých používateľov Windows 10, potrvá to mesiace.

Najskôr bude uvoľnená pre menší okruh zariadení, na ktorých je riziko možných problémov minimálne. Situácia sa bude vyhodnocovať, problémy opravovať a distribučný okruh postupne rozširovať. Toto celé sa bude odohrávať v niekoľkých fázach.

Malá aj nie

Pre zariadenia, kde je momentálne nainštalovaná najnovšia verzia Windows 10 s označením 2004, respektíve May 2020 Update, pôjde o aktualizáciu minimálnych rozmerov, ktorá sa nainštaluje v priebehu jednotiek minút.

Staršie verzie Windows 10 čaká komplexnejšia inovácia, ktorá môže trvať aj desiatky minút. V podstate pôjde o kompletné preinštalovanie systému.

Čo sa týka očakávaných noviniek, tých nebude príliš veľa, no niektoré by mali prísť vhod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať