Windows 10

Microsoft pre Windows 10 testuje nové obrazovky s tipmi a novinkami

Windows 10 možno bude po inštalácii takzvaných veľkých aktualizácií zobrazovať novú obrazovku s prehľadom vylepšení, noviniek, ako aj tipov na ich používanie. Niečo podobné na nás Microsoft skúša už dlhší čas, no po novom by tieto informatívne obrazovky mohli byť skutočne užitočné.

Minimálne pre používateľov, ktorí nechcú neustále sledovať a spätne vyhľadávať, k akým zmenám vlastne došlo inštaláciou najnovšej aktualizácie. Novinka je momentálne testovaná s členmi programu Windows Insider vo vývojárskom okruhu “Dev Channel”, teda v niekdajšom okruhu “Fast Ring”.

Microsoft vo svojom príspevku k testovacej zostave 20190 vysvetľuje, že nová obrazovka bude zobrazovať prehľad tých najzaujímavejších zmien. Pravdepodobne z pohľadu domáceho používateľa. Zodpovedná by za to mala byť aplikácia “Tipy”. Zostáva len dúfať, že to aspoň pre niekoho skutočne bude užitočné.

Vypnutie úvodných obrazoviek aplikácie Tipy bude možné

Dobrou správou je, že tento nový zážitok bude možné vypnúť. Aspoň tak to vyzerá momentálne a predpokladám, že to tak zostane aj v prípade ostrého nasadenia nového správania aplikácie “Tipy”.

Podľa informácií z príspevku na oficiálnom blogu sa aj zobrazovanie tejto obrazovky bude dať vypnúť cez Systémové nastavenia -> Systém -> Oznámenia a akcie, kde treba odškrtnúť ponuku “Zobrazovať úvodnú obrazovku Windowsu po aktualizáciách a príležitostne, keď sa prihlásim, na informovanie o novinkách a návrhoch”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať