Ako pre každý monitor nastaviť iné pozadie vo Windows 10?

Pre mnohých používateľov je dnes úplne bežné, že ku svojmu počítaču majú pripojený viac ako jeden monitor. Prípadne ako základ používajú notebook, ku ktorému majú pripojený monitor a využívajú obidve obrazovky.

Podpora pre prácu s viacerými obrazovkami je vo Windows 10 vcelku dobrá. Dokonca tu nájdete aj možnosť ako pre každý pripojený monitor nastaviť vlastné pozadie. 

Netreba siahať po žiadnych aplikáciách tretích strán. Nastavenie samostatného pozadia pre každú obrazovku je prítomné priamo v systémových nastaveniach. Hoci treba uznať, že táto možnosť je tu tak trochu skrytá. 

Akonáhle sa s ňou oboznámite, tak vám jej používanie príde úplne prirodzené a unikátne pozadie pre každý monitor potom zvládnete nastaviť v priebehu pár sekúnd.

Len to chce to prvé oboznámenie, rovnako ako to bolo pri samotnom nastavovaní pozadia pre Windows 10.

Ako každému monitoru vo Windows 10 pripraviť vlastné pozadie?

Ako som spomínal, nastavenie pozadia pre jednotlivé monitory je jednoduchý proces. Stačí vedieť, kam v systémových nastaveniach treba zamieriť.

  • Na pracovnú plochu klikneme pravým tlačidlom myši.
  • Z kontextovej ponuky vyberieme možnosť “Prispôsobiť”.
  • Dostaneme sa do systémových nastavení, priamo do sekcie “Pozadie”.
  • V ponuke “Pozadie” vyberieme možnosť “Obrázok”.
  • Ak chceme siahnuť po vlastnom obrázku, tak klikneme na tlačidlo “Prehľadávať” a príslušný obrázok nájdeme cez Prieskumníka.
  • Samotné nastavenie rozdielnych obrázkov pre jednotlivé monitory sa robí tak, že v prehľade “Výber obrázka” klikneme pravým tlačidlom myši na konkrétny obrázok.
  • Z kontextovej ponuky potom vyberieme požadovanú možnosť – “Nastaviť pre monitor 1” alebo “Nastaviť pre monitor 2” a podobne.
  • Postup opakujeme s druhým obrázkom pre druhý monitor, a tak ďalej.
  • Práve týmto celkom jednoduchým spôsobom dokážeme vo Windows 10 pre každú pripojenú obrazovku nastaviť unikátne pozadie.
1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako aktualizovať Microsoft Edge?

Prostredníctvom nových verzií prehliadača sa k používateľom dostávajú rôzne vylepšenia, nové funkcie a dochádza aj k celkovej optimalizácii.