Microsoft Edge v stabilnej verzii dočasne nebude aktualizovaný

Microsoft oznámil, že svoj prehliadač Microsoft Edge v produkčnej verzii dočasne nebude aktualizovať na novšie verzie. Dôvodom je nutnosť zabezpečiť maximálnu funkčnosť a stabilitu. Kvôli aktuálnej situácii veľké počty ľudí svoju prácu vykonávajú z domu a posledné, čo potrebujú je riešiť problémy so softvérom.

Nová generácia prehliadača Microsoft Edge preto nejaký ten čas zostane “zablokovaná” na verzii 80. Vydávané budú len bezpečnostné záplaty a drobné opravy pre zlepšenie celkovej stability prehliadača. Tento krok sa samozrejme týka len stabilnej/produkčnej verzie prehliadača, nie tých testovacích, ktoré sú zaradené do programu Microsoft Edge Insider.

Testerom budú naďalej sprístupňované nové verzie, nakoľko sú dobre oboznámení s možnými problémami a ich poslaním je hľadanie nedostatkov. Pokračovať by mali aj vývojárske práce, hoci je dosť otázne v akom tempe.

Microsoft neupresnil ako dlho tento stav potrvá a zjavne to celé bude závisieť od vývoja situácie okolo pandémie koronavírusu. Jej aktuálny vývoj môžete sledovať na online mape z dielne Microsoftu, ktorá využíva mapy Bing.

K podobnému kroku Microsoft pristúpil aj v prípade operačného systému Windows 10 verzie 1709. Pre firemný a vzdelávací segment predĺžil technickú podporu o dodatočných 6 mesiacov. To znamená, že naďalej budú dostávať opravné a bezpečnostné aktualizácie, aby nemuseli riešiť otázku inovácie na novšiu verziu. To je v prípade firiem a škôl totiž omnoho komplikovanejší proces, než v domácom prostredí.

TIP: Microsoft Edge – nainštalujte si webovú stránku ako aplikáciu
TIP: Microsoft Edge obsahuje skrytú hru. Ako ju zapnúť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by zaujať

Ako Discord prepnúť do češtiny?

Prepnutie z angličtiny do češtiny je obrovskou pomocou, pretože človek nemusí toľko rozmýšľať a v hlave či na webe si prekladať veci.