Nefunguje nástroj Resetovať toto PC? Microsoft zverejnil možné riešenie

Windows 10 vo verzii 2004, teda s nainštalovanou jarnou aktualizáciou May 2020 Update, trápi nový problém. Viacero používateľov upozornilo, že nástroj “Resetovať toto PC”, určený na obnovenie výrobných nastavení počítača, nefunguje.

Cez nástroj “Resetovať toto PC” vlastne dochádza k preinštalovaniu systému Windows 10, a to buď so zachovaním súborov alebo s úplným vymazaním disku. Je to veľmi pohodlný spôsob, pretože nástroj je priamou súčasťou operačného systému a používateľ tak nemusí vytvárať inštalačné médium či ručne sťahovať dáta.

Proste zamieri do nastavení (Win + I) odkiaľ spustí nástroj pre preinštalovanie systému a následne stačí počkať, kým celý proces prebehne.

Keďže ide o preinštalovanie systému, podľa výberu používateľa aj so zálohou súborov, tak celý proces trvá desiatky minút.

Windows 10 May 2020 Update má problém

Problém je však v tom, že nástroj pri Windows 10 verzie 2004 v niektorých prípadoch nefunguje. Pokus o preinštalovanie systému končí chybovým hlásením “Pri resetovaní počítača sa vyskytol problém. Neboli vykonané žiadne zmeny”.

Čo presne je vo veci zatiaľ nevieme. Microsoft uvádza, že k problémom dochádza v prípade niektorých hardvérových konfigurácií. Nič viac nekonkretizuje, pracuje však na riadnej náprave.

Zverejnené bolo aj dočasné riešenie, ktoré naznačuje, že problémom môžu byť práve systémové súbory potrebné pre úspešné preinštalovanie systému.

Nefunguje obnovenie výrobných nastavení Windows 10. Čo s tým?

Ako dočasné riešenie do vydania riadnej opravy, Microsoft uvádza nasledovný postup:

  • Cez ponuku Štart vyhľadajte a ako správca spustite Príkazový riadok (cmd.exe)
  • Zadajte a potvrďte príkaz: dism /online /cleanup-image /restorehealth
  • Počkajte na jeho vykonanie a následne reštartujte počítač.
  • Nástroj “Resetovať toho PC” by už mal fungovať správne.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať