Ako poslať MMS? Toto by ste mali vedieť

Posielanie MMS správ sa v podstate nelíši od posielania SMS správ. Postup je rovnaký. Otvoríte aplikáciu Správy, vyberiete kontakt a pošlete mu správu. To je základný postup, ktorý je rovnaký pre SMS aj MMS.

Ako poslať MMS? Rovnako ako keď posielate SMS. Pre vás ako používateľa je rozdiel jedine v tom, čo je obsahom danej správy. Zjednoduším to. Ak posielate čisto textový obsah, tak výsledkom je SMS, o čom vás aplikácia Správy informuje aj na tlačidle pre odoslanie – sú pod ním písmenká SMS.

Ako poslať MMS

Akonáhle ale chcete odoslať fotky alebo video, tak vzniká MMS správa. Aplikácia Správy vás na to upozorní tým, že pod tlačidlo pre odoslanie začne zobrazovať písmená MMS. To je ten hlavný rozdiel. A ak zvládate poslať SMS, tak viete aj ako poslať MMS, pretože to robíte úplne rovnako akurát do správy pridávate niečo extra – typicky obrázok alebo video.

Ako poslať MMS

To je taký základ, ktorý ukazuje, že posielanie multimediálnych správ nie je zložité. Mali by ste však vedieť ešte niekoľko ďalších vecí.

Po prvé, MMS správy predstavujú dátovú službu, čo znamená, že bez povolených mobilných dát nie je možné MMS správu prijať alebo odoslať. Ak nemáte aktivované mobilné dáta, tak by to malo skončiť chybovou hláškou “Správu MMS sa neporadilo odoslať” a prípadne aj “Mobilné dáta sú vypnuté. Skontrolujte svoje nastavenia”. Tie upozornenia vás následne nasmerujú k tomu, aby ste si zapli dáta.

Ako poslať MMS

Druhou vecou je, že využívanie MMS správ musíte mať na svojom telefóne nastavené. Väčšina modernejších smartfónov si tieto nastavenia preberie automaticky od mobilného operátora a vy nemusíte nič riešiť. Ak by ste ale náhodou narazili na problémy, tak v článku Ako nastaviť multimediálne správy MMS pre Orange, Telekom a O2? nájdete ako postupovať pri manuálnom nastavení.

Niektorí mobilní operátori MMS správy nemusia podporovať. V prípade Slovenska je tým známy najmladší operátor 4ka. Ten sa už pri vstupe na trh rozhodol, že multimediálne služby vzhľadom na výšku potrebnej investície nebude implementovať. Trochu viac som sa tomu venoval v článku Ako nastaviť MMS správy v 4ke?, ale pointa je taká, že ako klient tohto operátora MMS-ky neodošlete.

Prijímať ich však napriek tomu viete. V skratke to funguje tak, že ak vám niekto pošle MMS správu napríklad cez operátora Orange, tak ako príjemcovi v 4ke vám príde špeciálny odkaz a prístupový kód na prezretie obsahu správy cez webovú stránku.

Ja si dovolím ešte povedať, že MMS správy dnes už nemusia byť práve ideálnom voľbou ako niekomu posielať fotky. Omnoho lepšie je siahnuť po aplikáciách typu WhatsApp či Messenger, prípadne to rovno poslať cez Gmail alebo podobné služby. Je to jednoduchšie pre obidve strany a hlavne je to lacnejšie, pretože obsah cez spomínané aplikácie a služby viete poslať s využitím Wi-Fi.

Ďalšie zaujímavé témy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako previesť PDF na Excel?

Nie je to úplne štandardná situácia, no niekedy proste potrebujeme PDF súbor previesť na formát vhodný pre Excel. Pomôže online Adobe.