Ako vymazať komentár na Facebooku

Ako vymazať komentár na Facebooku?

Na sociálnych sieťach, hlavne na Facebooku, zvyknú ľudia tráviť dosť veľa času. Okrem toho, že tu pasívne pozerajú príspevky sa niekedy pustia aj do komentovania. Je to štandardná a očakávaná vec.

Výmena názorov, podelenie sa o svoje skúsenosti, ale aj pripomienky. Obsahom komentára na Facebooku môže byť prakticky čokoľvek. Dokonca aj emotikony či zaujímavý GIF.

To, aký komentár pod príspevkom zverejníte je len a len na vás. Občas sa však môže stať, že dobre mienený komentár nepadne na úrodnú pôdu, prípadne po čase oľutujete, že ste niečo vôbec zverejnili. Vtedy nastáva jasná otázka – ako na Facebooku vymazať komentár?

Nejde o nič zložité. V praxi je zmazanie komentára otázkou niekoľkých kliknutí. A to na počítači, ako aj na mobile. Vo všeobecnosti platí, že môžete vymazať komentáre, ktoré ste pridali zo svojho profilu.

Ak navyše spravujete skupinu či firemný profil, tak v tomto prípade môžete ako admin vymazať aj komentáre ostatných ľudí. Samozrejme, len v rámci skupiny alebo stránky, ktorá spadá do vášho vlastníctva, prípadne tam máte priradenú rolu s dostatočným oprávnením. Vymazanie komentára pritom prebieha vo všetkých prípadoch prakticky rovnako.

Vymazávať môžete aj komentáre ostatných ľudí, ktoré sú pridané pod obsah na vašom profile – vaša fotka, vami zdieľaný odkaz a podobne. Osoba, ktorá komentár pridala na to nebude upozornená, no pri najbližšej návšteve daného príspevku si samozrejme všimne, že tam niečo chýba.

Ako vymazať komentár na Facebooku?

  • Vedľa komentára kliknite na symbol troch bodiek (…).
  • Z ponúkaných možností vyberte “Odstrániť”.
  • Zobrazí sa otázka “Naozaj chcete odstrániť tento komentár?”.
  • Kliknite na tlačidlo “Odstrániť”.
  • Hotovo. Komentár bol vymazaný.
Ako vymazať komentár na Facebooku

Vymazanie komentára na Facebooku funguje veľmi podobne aj v prípade mobilnej aplikácie. Tam však nie je dostupná ikona troch bodiek. Namiesto toho treba na požadovanom komentári podržať prst, čím dôjde k zobrazeniu ponuky s možnosťami. Jednou z nich je práve voľba “Odstrániť”.

Ako vymazať komentár na Facebooku
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať