Neaktivovaný Windows 10: Ako zmeniť pozadie pracovnej plochy?

Operačný systém Windows 10 je možné používať úplne bezplatne. Nejedná sa pritom o žiadne pirátske praktiky, ale o zamýšľanú možnosť. Funguje to tak, že pri inštalácii nezadáte produktový kľúč a systém teda používať v neaktivovanej forme.

Súvisí s tým niekoľko drobných obmedzení, no na celkom funkčnosti systému ako takého to neuberá. Dá sa plne používať, fungujú všetky programy a dostávate aj všetky aktualizácie. Akurát sa v pravom dolnom rohu objavuje informácia, že systém nie je aktivovaný a zablokované sú niektoré funkcie pre vizuálne prispôsobenie.

Medzi nimi aj možnosť zmeniť pozadie pracovnej plochy cez systémové nastavenia. Nie je to zas až také zlé. V systémových nastaveniach síce nepochodíte, no existujú ďalšie možnosti ako pozadie zmeniť.

Kliknutie pravým tlačidlom myši

Úplne najjednoduchšou metódou je stiahnutie požadovaného obrázka, ktorý chcete nastaviť ako pozadie. Následne naň stačí kliknúť pravým tlačidlom myši a z kontextovej ponuky vybrať možnosť “Nastaviť ako pozadie pracovnej plochy”. Jednoduché a účinné.

Webový prehliadač

Podobnú možnosť ponúkajú aj vybrané webové prehliadače. Základom je Internet Explorer, ktorý je stále súčasťou Windows 10, hoci o tom ani nemusíte vedieť. Stačí ho vyhľadať cez ponuku Štart. Následne v ňom otvorte obrázok, ktorý chcete ako pozadie, a opäť využite kliknutie pravým tlačidlom myši.

V kontextovej ponuke sa bude nachádzať možnosť “Nastaviť ako pozadie”. Tú vyberte, a vaša pracovná plocha razom dostane nové pozadie.

Rovnakým spôsobom to funguje aj vo Firefoxe. Jediným rozdielom je to, že tu je možnosť označená ako “Nastaviť ako pozadie pracovnej plochy…”.

Treba povedať, že napríklad populárny Chrome alebo Microsoft Edge takúto možnosť neponúkajú. Nakoľko je ale Internet Explorer nainštalovaný v každom Windows 10, tak to skutočne nie je problém.

Podporované sú obrázky formátov JPG, JPEG, BMP, DIB, PNG, JFIF, JPE, GIF, TIF, TIFF alebo WDP.

Podobné témy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať